Główna

Oczyszczanie wodorowe – komu pomoże i czy warto skorzystać?

oczyszczanie wodorowe twarzy

Czym jest zabieg oczyszczania wodorowego?

Oczyszczanie wodorowe to zabieg bezinwazyjny, bezbolesny i bezpieczny. Nie wymaga żadnego przygotowania, nie ma też okresu rekonwalescencji. Jest to zabieg całoroczny, nie uwrażliwia na promienie słoneczne. Zabieg jest przeznaczony dla osób w każdym wieku i dla wielu typów cery: trądzikowej, naczyniowej, wrażliwej czy z oznakami starzenia. W kuracji wykorzystuje się terapię aktywnym wodorem. Aktywny wodór złuszcza i dogłębnie oczyszcza warstwę rogową naskórka. Oczyszczanie wodorowe pozwala nie tylko na usunięcie zanieczyszczeń i martwych komórek naskórka oraz dotlenienie i nawilżenie skóry, ale także na pobudzenie procesów regeneracyjnych w obszarze zabiegowym.

Oczyszczanie wodorowe – na czym polega?

Zabieg oczyszczania wodorowego polega na wprowadzaniu w głąb skóry mikroskopijnych cząsteczek aktywnego wodoru, które oczyszczają komórki skóry. Wodór wprowadzany jest za pomocą strugi wody pod zwiększonym ciśnieniem. Dzięki niewielkim rozmiarom pierwiastka i małej masie, wodór może zostać wprowadzony do głębokich warstw. Po dotarciu tam, eliminuje wolne rodniki, które są jedną z głównych przyczyn starzenia się skóry. Zabiegowi oczyszczania wodorowego towarzyszy proces elektroporacji. Dzięki impulsom elektrycznym, które tworzą zmiany w błonach komórkowych, tworzą się mikrokanały w skórze. Te z kolei wspomagają głębsze wprowadzanie substancji aktywnych w głąb skóry.

Po oczyszczaniu wodorowym nie zaleca się stosowania kosmetyki kolorowej, korzystania z sauny i basenu (w ciągu 48 godzin po wyjściu z gabinetu). Kurację można wykonać o każdej porze roku, nawet w okresie letnim. W czasie cieplejszych dni zalecane jest jednak stosowanie filtrów UV.

Jak często powinno się wykonywać oczyszczanie wodorowe?

Częstotliwość oraz liczba spotkań są ustalane indywidualnie i zależą od stanu wyjściowego skóry oraz oczekiwań Klienta. Zalecana seria to 3-5 wizyt w gabinecie, odbywanych w dostępach co 2-4 tygodnie. Profilaktycznie, dla podtrzymania efektu oczyszczenia i nawilżenia skóry, zabieg warto później powtórzyć raz w miesiącu.

Czy warto korzystać z oczyszczania wodorowego?

Efekty pozabiegowe są widoczne od razu po zabiegu. Skóra jest dogłębnie nawilżona, odświeżona, zrewitalizowana, odżywiona i napięta. Komórki zrogowaciałego naskórka są usunięte, skóra jest zatem oczyszczona i gładka. Szkodliwe wolne rodniki uległy neutralizacji, a zatem proces starzenia się skóry został zahamowany na pewien czas. Zabieg głęboko oczyszcza i nawilża skórę.

Ze względu na dogłębne oczyszczenie i odświeżenie skóry, oczyszczanie wodorowe szczególnie polecane jest osobom , których skóra twarzy eksponowana jest na działanie zanieczyszczeń miejskich. Zabieg świetnie sprawdzi w przypadku cery suchej, pozbawionej blasku, zmęczonej i odwodnionej. Zrewitalizuje ją, odżywi, poprawi koloryt i głęboko nawilży. Zabieg oczyszczania wodorowego z powodzeniem może być przeprowadzony u osób z cerą trądzikową oraz naczyniową. Ze względu na działanie kojące, wspomagające gojenie się ran, regulujące poziom wydzielanego sebum i łagodzenie stanów zapalnych, zabieg poprawi wygląd cery borykającej się z problemami trądzikowymi. Skóra po zabiegu jest napięta, elastyczna i nawilżona. Zmarszczki są widocznie wygładzone a opuchnięcia zredukowane. Zabieg ten stymuluje także odbudowę i wzrost tkanek.

Oczyszczanie wodorowe czy manualne?

Zabieg oczyszczania wodorowego z powodzeniem zastępuję oczyszczanie manualne twarzy, gdyż pozbywamy się zaskórników zamkniętych. Oczyszczanie manualne ma pewne wady, w związku z czym w miarę pojawiania się nowych metod, stopniowo zaczęto od niego odchodzić. Ręczne usuwanie niedoskonałości to dla skóry spore obciążenie. W skrajnych przypadkach po zabiegu mogą zostać ślady w postaci drobnych przebarwień lub blizn. Niedoskonałości powstają również dlatego, że na skórze znajduje się zbyt dużo martwego naskórka, który zatyka ujścia gruczołów łojowych. Manualnie jesteśmy w stanie oczyścić jedynie konkretne zmiany, nie usuniemy jednak martwego naskórka z całej powierzchni skóry.


Źródła:

https://www.monduniq.pl/pl/prof/produkty/852/urzadzenia-kosmetyczne/produkt/7292/aquametiq-hydra-prime
https://lne.pl/kosmetologia-w-praktyce/oczyszczanie-wodorowe-monduniq
https://polskiblogkosmetyczny.pl/oczyszczanie-wodorowe-wszystko-co-musisz-wiedziec-o-tej-technologii/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wi%C4%85zanie_wodorowe