Główna

KOREAŃSKA PIELĘGNACJA TWARZY

koreańska pielęgnacja czy warto

Czym jest koreańska pielęgnacja twarzy?

Filozofia koreańskiej pielęgnacji opiera się na trzech głównych filarach: oczyszczanie, nawilżanie i ochrona SPF. Kolejne 7 z 10 podstawowych kroków to dodatki, by cera wyglądała najlepiej jak to możliwe. Niektóre z kroków wystarczy powtarzać tylko raz w tygodniu, a nawet wprowadzać w określonych porach roku, innych należy bezwzględnie przestrzegać codziennie.

Koreańskie kosmetyki do twarzy czyli jak przebiega koreańska pielęgnacja twarzy w 10 krokach?

    1.DEMAKIJAŻ – OCZYSZCZANIE OLEJKIEM

Podstawą koreańskiej pielęgnacji twarzy jest porządny demakijaż. Tłusta konsystencja olejku dokładnie rozpuszcza makijaż i wszelkie zanieczyszczenia.

    2. DEMAKIJAŻ – OCZYSZCZANIE KOSMETYKIEM NA BAZIE WODY

To, co nie zostało usunięte w pierwszym etapie, teraz zostanie dokładnie zmyte. Jeśli na naszej twarzy znajdowały się zanieczyszczenia i składniki kosmetyków nierozpuszczalne w tłuszczach, to dzięki kosmetykom na bazie wody zostaną one usunięte

    3. USUWANIE MARTWEGO NASKÓRKA

Trzeci krok koreańskiej pielęgnacji twarzy to złuszczanie naskórka. To jest pierwszy etap, którego nie należy wykonywać codziennie. Wszystko zależy od tego jaki mamy rodzaj cery.

    4. TONIZOWANIE

Po oczyszczaniu ważne jest, by przywrócić właściwy odczyn skórze twarzy, który został nieco zaburzony przez kosmetyki do demakijażu. Jest on niezwykle istotny oraz nadzwyczaj często niestety pomijany.

  5. NAWILŻANIE ESENCJĄ

Esencję powinno się wklepywać w twarz codziennie, ponieważ daje ona szybko widoczne efekty. Skóra jest nawilżona, odżywiona i rozjaśniona

    6. SERUM

W zależności od potrzeb serum możesz nakładać codziennie lub co kilka dni. Serum to skoncentrowane składniki odżywcze i nawilżające, które w krótkim czasie potrafią spektakularnie poprawić kondycję cery.

   7.  MASECZKA W PŁACIE

Maseczka w płacie jest doskonałym uzupełnieniem codziennej pielęgnacji i w zupełność wystarczy, jeśli nałożysz ją 1-2 razy w tygodniu.

   8.  PIELĘGNACJA SKÓRY W OKOLICACH OCZU

Skóra wokół oczu jest szczególnie wrażliwa i wymaga troskliwego podejścia. Przede wszystkim pamiętaj o codziennym jej nawilżaniu i używaj w tym celu specjalnego kremu pod oczy.

   9. APLIKACJA KREMU GŁĘBOKO NAWILŻAJĄCEGO

Nawilżanie nie jest przeznaczone tylko dla wrażliwej czy suchej cery. Cera mieszana i tłusta także wymaga głębokiego nawilżenia, w przeciwnym razie będzie wytwarzać jeszcze większe ilości sebum.

      10. NAŁOŻENIE KREMU Z FILTREM UV

Ostatni etap koreańskiej pielęgnacji twarzy to nałożenie kremu z filtrem. Nawet jeśli większość dnia spędzasz w domu lub biurze, powinnaś nałożyć krem SPF. Bez względu na porę roku i pogodę na zewnątrz. Promieniowanie ultrafioletowe uszkadza włókna kolagenowe, przez co skóra traci jędrność i szybciej się starzeje.

Popularne mity dotyczące pielęgnacji koreańskiej

1. Koreanki się nie starzeją

Koreanki również borykają się z problemami skórnymi jak każdy inny człowiek, jednak na piękną cerę trzeba sobie zapracować i ONE właśnie to robią. Od najmłodszych lat wielką wagę przykłada się do skrupulatnego dbania o skórę – nie tylko za pomocą kosmetyków, ale także w gabinetach kosmetologicznych i dermatologicznych. A troskliwie pielęgnowana skóra odwdzięcza się kwitnącą kondycją przez długie lata.

2. Nie mniej niż 10 kosmetyków każdego dnia

Pielęgnacja ta uchodzi za czasochłonną i niezwykle skomplikowaną. Nie pomaga też fakt że koreańskie koncerny farmaceutyczne co rusz wprowadzają na rynek nowe produkty przez co cała pielęgnacja wydłuża się do 15 etapów w których to oczyszczamy skórę i nakładamy na nią kolejne warstwy kremów czy esencji. Jednak nie o to tu chodzi! Koreańska filozofia pielęgnacji ma na celu skupienie uwagi na skórze i jej potrzebach. Poza trzema najważniejszymi filarami (tj. oczyszczaniem, nawilżaniem, ochroną przeciwsłoneczną) wszystkie inne składowe modelowego koreańskiego rytuału piękna podlegają personalizacji. Pielęgnacja ma być dobrana odpowiednio do potrzeb i rodzaju skóry.

3. Kosmetyki przeciwzmarszczkowe tylko na zmarszczki?

Nadmiar kosmetyków nie powoduje powstawania zmarszczek – raczej ich niedobór lub niewłaściwy dobór do rodzaju lub potrzeb cery. Zadaniem kosmetyków przeciwzmarszczkowych jest korekcja istniejących objawów upływu czasu oraz ZABEZPIECZENIE SKÓRY przed ich przedwczesnym się pojawianiem oraz nasilaniem istniejących uszkodzeń. Nic nie stoi na przeszkodzie aby osoba która jeszcze zmarszczek nie posiada użyła takiego preparatu bo jak sama nazwa wskazuje działa on PRZECIW ZMARSZCZKOM. Nie mniej jednak takich preparatów należy również używać z głową tak aby cała pielęgnacja przyniosła efekty.

4. Koreańska pielęgnacja u Europejek – czy działa?

Należy pamiętać ze każda cera zawsze wymaga dokładnego oczyszczenia, nawilżenia i zabezpieczenia. Europejki również lubią dbać o swój wygląd zatem te trzy podstawowe filary tj. oczyszczenie, nawilżenie i zabezpieczenie preparatem z SPF, powinny być wpisane w ich codzienną pielęgnację skóry. Siedem kolejnych kroków jest również bardzo ważnych natomiast zawsze należy patrzeć na każdy przypadek indywidualnie. Stosowane kosmetyki powinny być zawsze idealnie dobrane do potrzeb, kondycji i rodzaju skóry. Zatem czy użyjemy 10 kosmetyków czy tylko 5 zależy tylko od nas i potrzeb naszej skóry.  Jeżeli skóra wymaga dodatkowego nawilżenia to jak najbardziej poprawnym będzie aby użyć i esencji i serum nawilżającego, jeżeli jednak widzimy że skóra jest odpowiednio nawilżona to z powodzeniem można użyć tylko serum. Pamiętajmy, że każda skóra jest inna i ma swoje limity wchłanialności. Czasem użycie zbyt wielu kosmetyków przy dobrze nawilżonej i odżywionej skórze może być bezzasadne ponieważ nie będzie ona w stanie wchłonąć wszystkich składników aktywnych znajdujących się w preparatach.

5. Wady i zalety pielęgnacji koreańskiej

Zalety:

  • koreańska pielęgnacja jest kompleksowa,
  • koreańska pielęgnacja uczy odpowiedniego oczyszczania skóry,
  • bazuje na typie cery a nie na wieku,
  • w koreańskiej pielęgnacji znajdują się różne formy maseczek.

Wady :

  • jest kosztowna ze względu na dużą ilość różnych kosmetyków,
  • dla większości osób jest skomplikowana.
Źródła:

https://powabna.pl/blog/koreanska-pielegnacja-twarzy-10-krokow-koreanskiej-pielegnacji

https://ekopolka.pl/koreanska-pielegnacja-naturalnie

https://beautikon.com/blogs/blog/5-najpopularniejszych-mitow-o-koreanskiej-pielegnacji